Kosovalı Öğrenciler Covid-19’a Karşı Savaşıyor

b984b3b1-950a-4cda-b9b2-6dc81e2ea3bf

Geçirdiğimiz bu zor günlerde Covid-19'u yenmek için Kosova Koleji öğrencileri yeni okul kurallarını hızlı bir şekilde öğrendi ve okul içinde tüm kurallara uyarak gelecekteki umudumuz olmaya devam ediyor. 

Read More

Kosova’dan “Engelliler Günü” etkinliği

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Kosova Koleji öğrencileri ‘Oyun Kardeşliği’ etkinliği kapsamında Nene Hatun Özel Eğitim Uygulama Merkezine ziyarette bulundular.
Read More

Meslekler için İstanbul’a gittiler

Özel Devrim Kosova Ortaokulu öğrencileri, gelecekte yapabilecekleri meslekleri tanımak ve görmek üzere İstanbul’da faaliyet gösteren KİDZANİA’ya gittiler.
Read More

Öğrencilere yerli tohum dersi

Özel Devrim Kosova Fen Lisesi öğrencilerine İnegöl İlçe Tarım Müdürlüğü ile Bursa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Yetkilileri ‘Yerli Tohum Kullanımının Önemi” konusunda seminer verdi.

Read More

Kosova Koleji’nde Kızılay Haftası

Kızılay Haftası’nda Özel Devrim Kosova Koleji’nde,İnegöl Diş Hastanesi’nden gelen görevliler İlknur Özyücel ve Ulvi Karadayı ilkokul kademesindeki öğrencilere “akılda kalıcı” bir sunum yaptılar.

Read More

Kosova Koleji’nde Farkındalık Semineri

Potansiyel Üstün Yetenekliler Eğitim ve Araştırma Merkezi tarafından Kosova Koleji öğretmenlerine üstün yetenekli bireyleri anlamak ve onlara doğru yöntemlerle yaklaşmak amacıyla PÜYED kurucusu Cansu ALDEMİR tarafından interaktif bir şekilde farkındalık semineri düzenlendi.
Read More

KOSOVA KOLEJİ ŞEHRİNİ TANIYOR

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Sosyal Bilgiler dersi kapsamında Ulu Şehir Bursa'ya kültür gezisi düzenledi.

Read More

Tiyatroya Bursa’ya gittiler

Özel Devrim Kosova Koleji’nin ilkokul kademesindeki öğrencileri (2,3 ve 4. Sınıf) Bursa’da bulunan Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu’na seyirci olarak katıldılar. Özel Devrim Kosova Ortaokulu öğrencileri de Sosyal Bilgiler dersi kapsamında Ulu Şehir Bursa'ya kültür gezisi düzenledi.

Read More

Potada Şampiyon Kosova

üçük erkekler ve yıldız erkeklerde İnegöl’de yaklaşık 58 okuldan 2000’den fazla sporcunun katıldığı okullar arası Belediye Başkanlığı kupasında küçük erkeklerde ve yıldız erkeklerde tüm maçlarını farklı kazanarak basketbolda İnegöl Şampiyonu oldu

Read More

KOSOVA ÖĞRENCİLERİ BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİNDE

Özel Devrim Kosova Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezini ziyaret ettiler.

Read More

KOSOVA’DAN BİR BAŞARI DAHA

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği Matematik Olimpiyatlarında Kosova Eğitim Kurumları 6 madalya kazandı.

Read More

GELECEĞİN SANATÇILARI KOSOVA’DA YETİŞİYOR

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Görsel Sanatlar Kulübü öğrencileri seramik atölyeleriyle ünlü Kınık köyünü ziyaret ettiler.

Read More

KOSOVA ROBOT KULÜBÜNDEN TÜRKİYE DERECESİ

6-7 Nisan 2019 tarihlerinde Gebze Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından düzenlenen II. Uluslararası Gebze Teknik Üniversitesi Kelebek Robot Olimpiyatları’nda Rüzgar Tuna Tomaç, Ömer Temelci, Sefa Akgün, Deniz Nurettin Oğuz, Deniz Ege Erol, Muhammed Emin Şeşka, Fehmi Muhammed Akgün, Egehan Ergül ve Okay Işıkdoğdu’nun katıldığı yarışmada Özel Devrim Kosova Ortaokulu Robot Kulübü öğrencilerinden Okay Işıkdoğdu Türkiye 6’ncısı oldu.

Read More

KOSOVA KOLEJİ DESTAN ŞEHRİ ÇANAKKALE’DEYDİ

Özel Devrim Kosova İlkokulu, Ortaokulu ve Özel Devrim Kosova Fen Lisesi öğrencileri kınalı kuzuların gül bahçesine girercesine şahadete atıldığı yer olan Çanakkale’yi ziyaret ettiler. Öğrenciler, Çanakkale’de kahramanca savaşan askerlerimizin siperlerini, hastane müzesini, şehitliklerimizi ziyaret ederek atalarına birer Fatiha okudular.

Read More

KOSOVA’DAN BİR İLK DAHA

Kosova Eğitim Kurumları bir ilki daha gerçekleştirerek, doğal tabiat ve yaşam alanı kurdular.

Read More

KÜÇÜK ERKEKLER FUTSALDA ŞAMPİYON KOSOVA

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Küçük Erkekler Futsal takımı tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldu.

Read More

BASKETBOLDA ŞAMPİYON; KOSOVA

Özel Devrim Kosova Fen Lisesi Genç Erkekler Basketbol takımı grubundaki tüm maçları kazanarak İnegöl Belediye Başkanlığı kupasını kazandı.

Read More

KOSOVA’DAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

10 Nisan Polis Günü nedeniyle Özel Devrim Kosova Fen Lisesi öğrencileri, İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğüne ziyarette bulundular.

Read More

POTADA ŞAMPİYON KOSOVA KOLEJİ B TAKIMI

İnegöl Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Okullar Arası Spor Festivalinde basketbol müsabakaları sona erdi. Çekişmeli karşılaşmalar sahne olan basketbolda Kosova Koleji B takımı Şampiyon oldu.

Read More

KOSOVA OKÇULUKTA BURSA İKİNCİSİ

Özel Devrim Kosova Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi okçulukta büyük bir başarıya imza attı.

Read More

KOSOVA’LI ÖĞRENCİLERDEN ŞEHİT AİLESİNE ANLAMLI HEDİYE

Özel Devrim Kosova Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencileri ‘Değerler Eğitimi’ kapsamında İnegöl İlçe Müftüsü Kazım Güzel ile birlikte Şehit Piyade Uzman Çavuş Yavuz Mete’nin ailesini ziyaret etti.

Read More

KOSOVA’DA YABANCI DİL BİLGİ YARIŞMASI

Özel Devrim Kosova Ortaokulu İngilizce zümresi tarafından “Kosova Quiz Show” adıyla İngilizce bilgi yarışması düzenledi.

Read More

KOSOVA KOLEJİ’NE BAHAR GELDİ

Özel Devrim Kosova Koleji Ortaokul öğrencileri okula yakın çevrede bulunan piknik alanında düzenlenen etkinlikle hıdrellezi kutladı.

Read More

KOSOVA KOLEJİ ÖDÜLLERİ TOPLUYOR

KOSOVA’LI SELİN KOMPOZİSYONDA BURSA ÜÇÜNCÜSÜ

Read More

KOSOVA´DA YABANCI DİL GECESİ

Kosova Eğitim Kurumları 2. sınıf öğrencileri, okulun kapalı spor salonunda ailelerine yönelik “Yabancı Dil Gecesi” düzenlediler.

Read More

KOSOVA KOLEJİ KÜLTÜR TURUNDA

Özel Devrim Kosova Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri Salı günü Bursa´ya bir gezi gerçekleştirdiler. Bursa´nın tarihi ve turistik yerlerini gezen öğrenciler, bulundukları çevreye ait bilgiler edinirken eğlenceli de vakit geçirdiler, yaşadıkları yeri daha yakından tanıma fırsatı buldular.

Read More

KOSOVA KOLEJİ “SCİENCE EXPO” BİLİM FESTİVALİNDE

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Fen Bilimleri zümresi tarafından Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezine gezi düzenlendi. Gezi, Kosova Eğitim Kurumları 5. sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Read More

KOSOVA´DAN EMNİYETE ZİYARET

Özel Devrim Kosova Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri, 10 Nisan Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümü nedeniyle İnegöl Emniyet Müdürlüğüne ziyaret düzenlediler. Öğrenciler, okul Müdürü Erol Baştürk nezaretinde İnegöl İlçe Emniyet Müdürü İlhami Araali´ye çiçek takdim ederek polis günlerini kutladılar.

Read More

KOSOVA KOLEJİ BESLENME DOSTU OKUL SEÇİLDİ

Özel Devrim Kosova Ortaokulu önce Temiz Okul, Sağlıklı Okul Projesi kapsamında Beyaz bayrak ödülü almaya hak kazandı. Ardından Uluslar arası Eko-Okullar Programı kapsamında Yeşil Bayrak Ödülünün sahibi oldu. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da Obezite, Diyabet ve Metabolik hastalıklarla mücadeleyi kapsayan Beslenme Dostu Okullar programına müracaat etti ve yapılan denetim sonucunda Beslenme Dostu Okul Ödülü almaya hak kazandı.

Read More

KOSOVA´DA 23 NİSAN COŞKUSU

Kosova Eğitim Kurumları´nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşku ile kutlandı.

Read More

KOSOVA KOLEJİ´İNDEN ÇİFTE BAŞARI

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Robot Kulübü öğrencileri, Yıldız Teknik Üniversitesi Robocon Robot Yarışmasında (Yıldız Savaşları) Robocross kategorisinde parkuru başarılı bir şekilde tamamladı ve ödül olarak yeni bir robot kazandı, aynı zamanda parkuru tamamlayan en genç yarışmacı ödülüne layık görüldü.

Read More

KOSOVA KOLEJİ ANITKABİR´DE

Özel Devrim Kosova Ortaokulu öğrencileri 5. 6. 7. ve 8. sınıflardan oluşan 170 kişilik bir grupla Anıtkabir´i gezdiler. 4 otobüsle yapılan gezide öğrenciler yolculuk sırasında doyasıya eğlendiler.

Read More

KOSOVA KOLEJİ AVUKAT GÜREL´İ KONUK ETTİ

Özel Devrim Kosova Ortaokulu, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle okul velilerinden Avukat Vildan Yılmaz Gürel´i konuk etti. Öğrencilere Avukatlık mesleğini anlatan Vildan Yılmaz Gürel´e okul Müdürü Erol Baştürk tarafından seminer sonrası çiçek takdim edildi.

Read More

KOSOVA KOLEJİ ÖDÜLE DOYMUYOR

Özel Devrim Kosova Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Harunnisa Akpınar, İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif konulu kompozisyon yarışmasında üçüncü oldu.

Read More

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ KOSOVA´DA ANILDI

Özel Devrim Kosova İlkokulu öğrencileri, okula ait kapalı spor salonunda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle tören gerçekleştirdi. Bu etkinlik hafta sonu İnegöl AVM´de bir dizi etkinlik gerçekleştiren Özel Devrim Kosova Ortaokulu öğrencilerinin ardından kurum tarafından 18 Mart için yapılan ikinci etkinlik oldu. Minikler etkinlik sırasında takındıkları tutum ile büyüklerinin ardından sağlam adımlarla gittiklerini ispat etmiş oldular.

Read More

KOSOVA KOLEJİ´NDE ANNELERE SÜRPRİZ

Özel Devrim Kosova Ortaokulu 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü okula sürpriz bir şekilde davet ettikleri annelerine yaptıkları İngilizce sunumlarla kutladılar. Öğrencilerin hayatlarındaki en güçlü kadınlara güçlerini ve değerlerini bir kez daha hatırlatırken, onları hem duygulandırdılar hem de gururlandırdılar.

Read More

KOSOVA´DA İSTİKLAL MARŞI COŞKUSU

Özel Devrim Kosova İlkokul´nda 12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü nedeniyle birtakım etkinlikler gerçekleştirildi.

Read More

KOSOVA´DA DEPREM TATBİKATI

Sivil Savunma Haftası nedeniyle Özel Devrim Kosova İlkokulu ve Ortaokulunda deprem ve yangın tatbikatı düzenlendi.

Read More

KOSOVA KOLEJİ´İNDE 12 MART BAYRAM COŞKUSU

12 Mart İstiklal Marşı´nın kabul edilişinin 97. ve Mehmet Akif Ersoy´u anma etkinlikleri kapsamında Özel Devrim Kosova Ortaokulu´nda düzenlenen törende bayram coşkusu yaşandı.

 

Read More

KOSOVA KOLEJİ´NDE BİR İLK!

Özel Devrim Kosova Koleji Robot Kulübü 17 Mart Cumartesi günü İstanbul´da yapılan 3. Uluslar arası Marmara Robot Yarışmasına katıldı.

Read More

KOSOVA´DA KİTAP GÜNLERİ

Kosova Eğitim Kurumları kitaplara ve eser sahiplerine verdiği değeri yaptığı “Okur-Yazar buluşması” ile bir kez daha gözler önüne serdi. Çocuk kitapları yazarı Öznur Çolakoğlu Çam, Şair Ferit Bilge Gültekin, yazar Toğan Kuter Eren, yazar Songül A. Yılmaz gibi isimlerin katıldığı etkinlikte, öğrenciler kitaplara yoğun ilgi gösterdi.

Read More

KOSOVA´DA AĞAÇ BAYRAMI

İnegöl Orman İşletme Müdürlüğü görevlilerinin rehberliğinde Özel Devrim Kosova Ortaokulu 6/A ve 6/B sınıfları öğrencileri ile fidan dikimi yapıldı.

Read More

KOSOVA KOLEJİ’NDEKÜLTÜR SANAT ETKİNLİĞİ

Özel Devrim Kosova Koleji’nin ilkokul kademesindeki öğrencileri (2,3 ve 4. Sınıf) Bursa’da bulunan Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu’na seyirci olarak katıldılar.

Read More

KOSOVA KOLEJİ ŞEHRİNİ TANIYOR

Özel Devrim Kosova Ortaokulu Sosyal Bilgiler dersi kapsamında Ulu Şehir Bursa'ya kültür gezisi düzenledi.

Read More